04.06.2019 - 15:09

Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie,

warsztat artystyczny oraz do wspólnego czytania

z Katarzyną Piętką.

Spotykamy się:

• 14 czerwca 2019r., godz. 16.00, Oddział dla Dzieci PiMBP, ul. Staromiejska 14,
  • 15 czerwca 2019r., godz. 11.00, Nowa Wieś Ujska, (plac przed szkołą)

Inspirację do spotkania stanowić będzie książka pt. „Gry i zabawy z dawnych lat"

(wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Aby dobrze się bawić, niewiele potrzeba. Wystarczy chwycić się za ręce i krążyć w kole…
Książka przypomina zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, kablówki, a nawet i telewizora w wielu domach. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu na dworze i po prostu bawiły się ze sobą. Kiedy osiedla nie były grodzone, kiedy biegało się z kluczem na szyi, a centrum towarzyskim podwórek był trzepak.

-------------------------

Katarzyna Piętka

z wykształcenia polonistka zafascynowana teatrem, dawno temu pisywała do magazynu „Teatr” i nałogowo oglądała spektakle Jerzego Grzegorzewskiego. Od ponad dziesięciu lat redaktor prowadząca w Wydawnictwie „Nasza Księgarnia”. Współautorka humorystycznych publikacji dla dzieci z serii Jak to działa? ilustrowanych przez Nikolę Kucharską i autorka książki Gry i zabawy z dawnych lat (uhonorowanej Nagrodą Dobry Wzór 2018 w kategorii Grafika użytkowa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Wyróżnieniem w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, nominowaną w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” 2016 oraz Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY). Mama rezolutnej Marianki, która inspiruje ją do kolejnych projektów książkowych.

-------------------------
Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!”

Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile.

Patronat honorowy sprawują:

Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski