KULTURA DOSTĘPNA 2022

17.06.2022 - 12:12

W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

im. Pantaleona Szumana w Pile oraz Polish Soloists Quartet zapraszamy do udziału w Kulturalnych weekendach w powiecie pilskim.

Projekt polega na realizacji 13 wydarzeń artystycznych, w tym: 7 plenerowych spektakli teatralnych oraz,  6 koncertów muzycznych, reinterpretujących dzieła klasyczne, które zostaną wystawione na osiedlowych podwórkach, salach, aulach, małych domach kultury.

W jego ramach zaprezentowane zostaną spektakle teatralne oparte na znanych tekstach literackich wystawione przez 4 uznane teatry wędrowne oraz jedną amatorską trupę teatralną.

Obejrzymy  spektakle: Teatru Falkoshow: „O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”, „O Rybaku i złotej rybce”, „Zaczarowany kapturek”; Teatru w Lesie spektakl „Dziadek do orzechów – Historia niezwykła”, Teatru Kamyk na drodze spektakl „Popieluszka” i Teatru Marca spektakl „Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie”.

W ramach projektu, przed publicznością, zaprezentuje się również  amatorska grupa teatralna "PINOKIO" działająca przy MDK w Pile przedstawi spektakl pt. "Cesarski Słowik".

Drugą część spotkań każdorazowo stanowić będzie  koncert dobrze znanych i wyjątkowo gorąco odbieranych przez publiczność hitów muzyki klasycznej wykonane przez grupę artystów Polish Soloists Quartet w składzie:

Sebastian Ignacy Czaja - skrzypce

Katarzyna Górska - skrzypce

Vladimir Paulen - altówka

Jan Lewandowski - wiolonczela

W repertuarze znajdziemy: W. A. Mozarta - Serenada „Eine Kleine Nachtmusik”, K. 525 (18’00’’), A. Dvoraka - Kwartet „Amerykański”, Op. 96 (25’00’’).

Zaplanowane wydarzenia są alternatywą dla stereotypowych form aktywności propagowanych przez kulturę masową. Popularyzować będą literaturę, teatr oraz muzykę klasyczną, jako formy inspiracji do twórczego spędzania czasu wolnego.

Zapraszamy: 1 lipca/Wysoka, 2 lipca/Łobżenica, 3 lipca/Wyrzysk, 8 lipca/ Szydłowo, 9 lipca/ Śmiłowo, 10 lipca/ Piła.

Szczegółówe informacje w zakładce Biblioteka - KULTURA DOSTĘPNA 2022

------------------

Partnerzy projektu:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących

z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Kultura dostępna. Kulturalne weekendy w powiecie pilskim.

Program realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Dofinansowanie – 78 000 zł. Całkowita wartość – 104 500 zł.

Czerwiec 2022