„W roli głównej… KSIĄŻKA”

22.03.2022 - 12:44

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Promocja czytelnictwa, na realizację projektu „W roli głównej… KSIĄŻKA”.

Projekt zakłada prezentację pisarzy i poetów osobnych, przedstawicieli prądów, kierunków, grup literackich mających swoje znaczące miejsce w historii literatury polskiej. Każdorazowo prezentacja twórczości będzie miała charakter przeglądu.

Na program złożą się: maratony czytelnicze, spotkania z autorami biografii i krytykami literackimi, projekcje filmowe, koncerty, wystawy książek i produkcje spotów z jednym wierszem czytanym przez przechodniów napotkanych w przestrzeni miejskiej. Spoty będą prezentowane w sieci, zwiększając zasięg odbiorców.

Dodatkowym elementem popularyzującym twórczość poszczególnych autorów będzie zakup i ustawienie przy jednym z popularnych szlaków spacerowych ławki bookcrossingowej, w której będziemy każdorazowo umieszczali książki oraz materiały dotyczące poszczególnych autorów.

Książki do bookcrossingu będą pochodziły ze zbiórek publicznych ogłaszanych w trakcie promocji wydarzenia.

W latach poprzednich w Kulturalnej zajawce mieliśmy przyjemność zaprezentować twórczość Haliny Poświatowskiej i Marka Hłaski.

W tym roku w ramach naszego projektu „W roli głównej książka” będziemy kontynuowali prezentację autorów  tzw. pokolenia „Współczesności”  i innych debiutujących około 1956 roku w Polsce.

Już teraz zapraszamy na spotkania z twórczością Agnieszki Osieckiej (kwiecień), Edwarda Stachury (wrzesień) i Andrzeja Bursy (grudzień).

Zapraszamy do wspólnej zabawy i kontaktu z dobrym słowem.

---------------

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Promocja czytelnictwa. W roli głównej... KSIĄŻKA.

Program realizowany przez Instytut Książki.

Dofinansowanie – 30 000 zł. Całkowita wartość – 42 000 zł.