Strona główna   ›   Aktualności   ›   Nowości   ›   Książka GO!

Książka GO!

05.05.2021 - 10:36

W ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15.05.2021r.) zapraszamy do udziału w grze terenowej Książka GO! - akcji poszukiwania książek w przestrzeni miejskiej, w której nagrodami są odnalezione książki.

Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną ukryte książki zostaną opublikowane w mediach społecznościowych biblioteki w postaci wierszyka-zagadki w dniu 8 maja 2021 r. o godzinie 10:00.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod tym wydarzeniem zdjęcie książki, którą odnaleźli, oraz oznaczyć ją hasztagami #ksiazkago #znajdzieszmniewbibliotece #chodzedobiblioteki

Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, która pozycja znalazła swojego właściciela.

Zasady szukania książek:

1. Przeczytaj uważnie wskazówki do lokalizacji  zamieszczone na  Facebooku biblioteki.

2. Ruszaj  w miasto szukać książek!

3. Znalazłeś książkę? Pochwal się! Zamieść zdjęcie znalezionej książki na Facebookowym wydarzeniu z hasztagiem #ksiazkago  #znajdzieszmniewbibliotece #chodzedobiblioteki

Lista książek do odnalezienia:

1. Bonda Katarzyna – „Miłość leczy rany”, wyd. Muza
  2. Głowińska Anita – „Wielka księga Kici Koci”, wyd. Media Rodzina
  3. Samojlik Tomasz – „Tarmosia”, wyd. Agora
  4. Turowska Zofia – „Gustaw opowieść o Holoubku”, wyd. Marginesy
  5. Cameron W. Bruce – „Był sobie pies”, wyd. Kobiece
  6. Szczygielski Mariusz – „Teatr niewidzialnych dzieci”, wyd. Latarnik
  7. Bernard Caroline – „Frida Kahlo i kolory życia”, wyd. Znak
  8. Stasiuk Andrzej – „Fado”, wyd. Czarne
  9. Mortka Marcin – „Nie ma tego złego”, wyd. Sine Qua Non
  10. Mróz Remigiusz – „Połów”, wyd. Dolnośląskie
  11. Lacey Robert – „Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów”, wyd. Agora
  12. Czubaszek Maria – „W coś trzeba nie wierzyć”, wyd. Prószyński Media

---------------

Akcja poszukiwania książek - Książka GO! została zainicjowana i zorganizowana

kilka lat temu przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

2021-05-06Książki do odnalezienia