Zimowe czary w bibliotece

14.01.2020 - 12:16

Masz talent? Własne pomysły?

Poszukujesz nowych zainteresowań?

Chcesz kreatywnie spędzić czas?

Zapraszamy w czasie ferii (27 stycznia - 7 lutego 2020 r.) na „Zimowe czary w Bibliotece".

Codziennie w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych nieodpłatnie gry planszowe i multimedialne programy edukacyjne, dla młodszych dzieci kolorowanki i ilustrowanie ulubionych książek.

Ponadto sympatyków gier na konsole zapraszamy do strefy gier, w Filii nr 1, przy ul. Ludowej 11.

Zajęcia zorganizowane będą się odbywały codziennie w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej oraz raz w tygodniu, w czwartki, w Filii nr 9.

Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14, tel. 67 351 79 03, wew. 34, godz. 11.00-12:00 :

• Poniedziałek – „Planszówkowy zawrót głowy!” -  Zimowe rozgrywki w grach planszowych 5 sekund, Dixit, Gorący ziemniak, Duuuszki.
  • Wtorek – „Zimowe hece w bibliotece” -  zabawy integracyjne i zręcznościowo-ruchowe.
  • Środa – „Zmodeluj coś z nami” – warsztaty porcelanowe/warsztaty mydlarskie.

Zajęcia przybliżające historię powstania porcelany i mydła połączone z wykonywaniem ozdób z masy porcelanowej i mydełek zapachowych.

• Czwartek – „Ucho van Gogha”/„Uśmiech  Mona Lizy” - warsztaty literacko-plastyczne.

Warsztaty przybliżające dzieciom tematykę malarstwa, pobudzające wyobraźnię oraz poszerzające wrażliwość na odbiór dzieł z zakresu literatury i sztuki.

• Piątek – „ Małe kino” - projekcje filmów i bajek „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, „Król Lew”.

Filia nr 9, ul. Wenedów 8a, tel. 67 353 39 91, raz w tygodniu, czwartek,  godz. 16.00-17.00:

• 30 stycznia – „Jak wygląda zima” – Kubuś Puchatek i jego przyjaciele opowiadają o zimie.

Zabawa ( bitwa na gazetowe śnieżki).  Praca plastyczna „Dlaczego płatki śniegu mają różne kształty”.

• 06 lutego – „Kto nie kupi jedzenia w sklepie?” Kubuś Puchatek i jego przyjaciele opowiadają o dokarmianiu zwierząt zimą. Zabawy „bałwankowe” (zabawy, łatwe krzyżówki, układanki na temat bałwanka). Praca plastyczna „Dokarmiamy ptaki” (wykonanie karmnika dla ptaków z różnych materiałów).

Kanwą zajęć będą książki – „Moja pierwsza encyklopedia – natura” ( z serii Disney uczy) oraz „Ziemia, morze i niebo” ( z serii Świat bez tajemnic ) Jackie Gaff.