"Książka w drodze"

04.04.2019 - 14:04

Zapraszamy do skorzystania z usługi

„Książka w drodze”.

Dzięki niej dostęp do literatury zyskają osoby, które nie mogą o własnych siłach przyjść do biblioteki. „Książka w drodze” jest odpowiedzią na potrzebę kontaktu z literaturą wszystkich tych, którzy nie wychodzą z domu z powodu wieku, niepełnosprawności czy choroby.

• Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile (dalej jako Biblioteka) umożliwia korzystanie ze swoich zbiorów poprzez usługę „Książka w drodze" .
  • Usługa realizowana jest w miarę możliwości technicznych i personalnych Biblioteki.
  • Z usługi „Książka w drodze” mogą korzystać osoby starsze, niepełnosprawne bądź chore nie mające innej możliwości dotarcia do Biblioteki, mieszkające na terenie miasta Piły.
  • W ramach usługi „Książka w drodze” dostawa oraz odbiór książek i audiobooków jest bezpłatny.
  • Prawo korzystania z usługi "Książka w drodze” nabywa się z chwilą otrzymania karty bibliotecznej obowiązującej w całej sieci Biblioteki.
  • Warunkiem otrzymania karty bibliotecznej jest zapisanie się do Biblioteki zgodnie z Regulaminem Wypożyczalni i Regulaminem Wypożyczalni Działu Zbiorów Multimedialnych Biblioteki. Szczegółowy regulamin korzystania z usługi znajduje się na naszej stronie www.biblioteka.pila.pl w zakładce regulaminy.
  • Książki i audiobooki można zamawiać  :

- telefonicznie codziennie w godzinach otwarcia  Wypożyczalni, tel. 67 351 79 03 w. 35 lub Działu Zbiorów Multimedialnych tel. 67 351 79 03w. 40.

- elektronicznie wypozyczalnia@biblioteka.pila.pl , zbiory@biblioteka.pila.pl .

• Książki i audiobooki będą dostarczane do domów czytelników przez pracowników Biblioteki nie więcej niż raz na 4 tygodnie.
  • Istnieje możliwość zapisu do Biblioteki osoby niewychodzącej z domu. Należy telefonicznie zgłosić chęć zapisu do Biblioteki w Wypożyczalni, tel. 67 351 79 03 w. 35 lub Działu Zbiorów Multimedialnych tel. 67 351 79 03 w. 40, a następnie wypełnić deklarację dostarczoną przez bibliotekarza, uiścić należną opłatę i złożyć zamówienie. Przy kolejnej wizycie bibliotekarz dostarczy kartę biblioteczną wraz z zamówionymi książkami lub audiobookami. Osoby korzystające z pomocy MOPS kartę biblioteczną otrzymają bezpłatnie.
  • Złożenie podpisu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Bibliotekę w ramach uprawnień wynikających z Ustawy o bibliotekach, przepisów Ustawy o statystyce publicznej i Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2018 poz. 1000) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenieo ochronie danych – RODO).
  • Z usługi „Książka w drodze” nie mogą skorzystać Czytelnicy, u których w domu panuje choroba zakaźna.

W celu zachowania bezpieczeństwa osób korzystających z usługi pracownicy biblioteki, odwiedzający zainteresowane osoby w domach, zostaną zaopatrzeni w imienny dokument, wystawiony przez Dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, upoważniający daną osobę do dostarczania książek i audiobooków.