"Ciocia Jadzia, Tupcio Chrupcio i przyjaciele"

Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie autorskie

z Elizą Piotrowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Spotykamy się:

14 września 2019r., godz. 11.00,

Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

---------

Eliza Piotrowska
autorka i ilustratorka kilkunastu książek dla dzieci, m.in.:. „Wojtek. Żołnierz bez munduru”, „Ciocia Jadzia” oraz „Zmyślacz”, jak również serii „Tupcio Chrupcio”, w skład której wchodzą między innymi książki „Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę”, „Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy” oraz „Tupcio Chrupcio. Dbam o  zęby”, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki.
Jako pisarka dla dorosłych zadebiutowała powieścią „Obczyzno moja”, której premiera przypadła na rok 2017.
W latach 90-tych związana ze środowiskiem młodych poetów zrzeszonych wokół Danuty Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, współzałożycielka Muzealnej Akademii Dziecięcej.
Współpracuje z czasopismami dla dzieci. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziiny literatury dla dzieci oraz historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich oraz inicjatyw edukacyjnych.

Ostatnie osiem lat spędziła w Rzymie, obecnie mieszka w Brazylii.

-------------------------
Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!”

Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile.

Patronat honorowy sprawują:

Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski