Zapraszamy dzieci duże i małe

(od lat 3 do 103*)

na spektakle teatralne w wykonaniu

Wędrownego Teatru Lalek MAŁE MI:

• 20 sierpnia 2019r., Piła, al. Powstańców Wlkp., plac za „Biedronką”, godz. 17.00

ALI BABA I CZTERECH ROZBÓJNIKÓW

Jak dostać się do niezwykłej krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy? Tylko śniąc lub... oglądając spektakl w wykonaniu formacji Małe Mi. Będzie to klasyczny spektakl aktorsko-lalkowy.

Brat i Siostra śnią jednocześnie ten sam sen, ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita

• 20 sierpnia 2019r., Osiek, plac przy szkole podstawowej, godz. 11.00

KSIĘŻYCOWE OPOWIEŚCI

To pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata, które Księżyc w czasie swych podróży po świecie wysłuchuje, zbiera i Gwiazdom opowiada.

Każda historia przepięknie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej.

Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc…tak, tak - nasz Księżyc, który:

od Świtu Świata Ziemię okrąża,

patrzy na nas z góry,

chowa się w studni na samym dnie,

siada na gałęzi, na parapecie,

na szczycie palmy i na meczecie.

Uszy nastawia, oczy wypatruje,

historie ciekawe w kieszenie pakuje.

A gdy do domu ze świata wraca,

to na swym Tronie Księżycowym siada.

Wszystkie gwiazdy zlatują wnet,

na aksamicie nieba siadają Księżycowych Opowieści słuchają.

---------------------

Małe Mi to profesjonalny, autorski teatr lalek; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów.

Przemawia środkami o wysokiej kulturze - nie infantylizując treści ani formy.

W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską, wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo.

Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Muzycznie z Karoliną Cichą, Jackiem BUDYNIEM Szymkiewiczem, Jackiem Mazurkiewiczem, scenograficznie z Mikołajem Maleszą, Katarzyną Szpilkowską, Aleksandrą Kalmus i Markiem Janiakiem. Reżysersko teatr wspierał Piotr Bikont.

Wraz z Fundacją Flap People, Teatr Małe Mi realizował projekty społeczno-kulturalne: „Wędrowny Kram Podlaskich Opowieści”, „Rekonstrukcja Tradycyjnych Podlaskich Zabawek” (zabawki do spektaklu Fintikluszki), „TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch” (spektakl tworzony w Łodzi w ramach Roku Tuwima).

--------------------

Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!”

Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

Współorganizator: Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Pile.

Patronat honorowy:

Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski