Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie,

warsztat artystyczny oraz głośne czytanie

z autorami książek dla dzieci,

Katarzyną Terechowicz i Wojciechem Cesarzem.

Spotykamy się:

• 10 lipca 2019r., godz. 11.00, Filia nr 1 PiMBP,      ul. Ludowa 11,
  • 10 lipca 2019r., godz. 16.00, Miasteczko-Huby,    gm. Miasteczko Krajeńskie

ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ

Inspirację do spotkania stanowić będą dzienniki rozbrykanego psa Wintera, bohatera

„Pamiętnika grzecznego psa”

------

Książki: „Pamiętnik grzecznego psa”, „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa”, „Zakochany grzeczny Pies” (seria książek, które w przezabawny i nieoczywisty sposób opisują świat z punktu widzenia młodego i rozbrykanego psa rasy alaskan malamut), „Przygody Filipka” – wyd. Skrzat, (opowieść o chłopcu z wielkiego miasta, który trafia na wieś), „Kiki ucieka z cyrku” – wyd. Debit, (książka duchem z Fizi Pończoszanki, ale nawiązująca do współczesnej pop-kultury), „Ekoświrek czyli bajka ekologiczna” – wyd. Lucky, (baśniowy stworek uczy dzieci, jak chronić przyrodę i jakie są konsekwencje wynikające z zanieczyszczenia środowiska).

Jako autorzy czterech opowiadań brali też udział w projekcie wydawniczym „Gorzka czekolada” zainicjowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. To opowiadania kilku autorów (laureatów konkursu im. Astrid Lindgren) o wartościach, którymi powinna się kierować młodzież. (Wydanie 2016 – Pruszyński i Ska oraz Fundacja CPCD).

-------------------------

Katarzyna Terechowicz

Absolwentka ASP w Warszawie i PWSFTiTv  w Łodzi. Scenarzystka, grafik. Pisze scenariusze seriali telewizyjnych („M jak miłość”, Głęboka woda”) filmów fabularnych („Dzień kobiet”), a także  animowanych filmów dla dzieci („Kosmiczna lekcja”). Laureatka nagród filmowych. Jest współautorką książek dla dzieci: „Pamiętnik grzecznego psa”, (książka nagrodzona w konkursie literackim im. Astrid Lindgren, nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczona na złotej liście Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom), „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa”, Kocich przygód grzecznego psa”„, „Kiki ucieka z cyrku”, „Przygody Filipka”, „Ekoświrek, czyli bajka ekologiczna”, a także powieści dla dorosłych „Czego pragnie Maryla?”

Jej pasją jest ekologia. Kocha wszystkie psy na świecie.

Wojciech Cesarz

Artysta grafik, dyrektor artystyczny w wydawnictwie prasowym. Jest współautorem „Pamiętnika grzecznego psa”, „Nowych przygód grzecznego psa”, „Wakacji grzecznego psa”, Kocich przygód grzecznego psa”„Kiki ucieka z cyrku”, „Przygód Filipka”, a także  powieści dla dorosłych „Czego pragnie Maryla?”

W wolnych chwilach pisze limeryki. Od 15 lat zaangażowany w działalność klubu „Rotary International”.

-------------------------
Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!”

Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile.

Patronat honorowy sprawują:

Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski