Zapraszamy na spektakl interaktywny

pt. „Cztery mile za piec” w wykonaniu

teatru Władca Lalek.

Spotkania odbędą się w sobotę, 21 lipca br. :

•   Wysoka, godz. 12.00, ogród parafialny,

•   Piła, godz. 16, al. Powstańców Wielkopolskich, plac za Biedronką.

Spektakl oparty został na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen.

Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające "wyżyć się" aktorom i widowni.

„Cztery mile za piec” to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu, nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora. Spektakl jest grany z udziałem dzieci i dorosłych.

Wstęp bezpłatny. Zabierz ze sobą koc i dobry humor!

Teatr Władca Lalek  to objazdowy teatr dla dzieci założony w 1997 r. przez aktorkę i reżyserkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się spektakle dla dzieci, spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego.

----------------

Współorganizator : Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Pile.

Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

Patronat honorowy sprawują:

Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski

Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły

Kiedy: 2018.07.21, godzina 16.00

Gdzie: al. Powstańców Wlkp., plac za "Biedronką"