Październik 2021

2021-10-11"Jak nas słyszą, tak nas widzą"

Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” - 11 października br. - odbył się wykład prof. Jerzego Bralczyka pt. „Jak nas słyszą, tak nas widzą”.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Kocham, lubię, szanuję”.

Profesor Bralczyk rozpoczął spotkanie od wyjaśnienia pochodzenia i znaczenia słów, użytych w nazwie projektu, czyli słów: kocham, lubię, szanuję, odniósł się także do hasła programu Narodowego Centrum Kultury, w ramach którego wykład został zorganizowany, a mianowicie ”Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021” .

Profesor w humorystyczny sposób przekazał wiele cennych wskazówek dotyczących poprawnego posługiwania się językiem polskim. Odpowiadał na pytania uczestników spotkania.

Przed wykładem zostały wręczone nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Poprawnej Polszczyzny, który odbył się 5 października.

Przypomnijmy: I miejsce zdobył Hubert Niemiec z Zespołu Szkół Budowlanych, na II miejscu uplasowała się Julia Żubryj, natomiast III miejsce przypadło Oliwii Grudzień – obie dziewczyny są uczennicami Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Spotkania organizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021 pn. "Kocham, lubię, szanuję".

2021-10-09„Czytanie wzmacnia”

VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

W programie: maraton czytelniczy/ wspólne czytanie książek z motywem czekolady przy czekoladowej fontannie, warsztaty czekoladowe – Muzeum Czekolady, projekcja filmu „Charlie i fabryka czekolady" w Oddziale dla dzieci; „Czekolada”- w Wypożyczalni dla dorosłych.

Biblioteka Główna, ul. Staromiejska 14

2021-10-05Powiatowy konkurs poprawnej polszczyzny

5 października 2021r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra" odbył się powiatowy konkurs poprawnej polszczyzny, który zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile w ramach projektu pn. „Kocham, lubię, szanuję”. Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty dodaj do ulubionych 2021".

 

63 uczestników z ośmiu szkół ponadpodstawowych powiatu pilskiego rozwiązywało test, który składał się z 30 pytań. W każdym pytaniu tylko jedna odpowiedź była poprawna. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła laureata I miejsca, natomiast laureatów II i III miejsca wyłoniono po dogrywce.

Zwycięzcą konkursu został Hubert Niemiec z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile – I miejsce, II miejsce zajęła Julia Żubryj – z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile natomiast na III miejscu znalazła się Oliwia Grudzień również z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie się 11 października 2021r., godz. 17.00, MDK „ISKRA”, przed wykładem prof. Jerzego Bralczyka.

Spotkania organizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021 pn. "Kocham, lubię, szanuję".

Kalendarz wydarzeń

Maj 2024
Po
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31