W roli głównej... KSIĄŻKA

 

Biblioteka otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego,

w ramach programu Promocja czytelnictwa 2022,

na realizację projektu „W roli głównej… KSIĄŻKA”.

 

Projekt zakłada prezentację pisarzy i poetów osobnych, przedstawicieli prądów, kierunków, grup literackich mających swoje znaczące miejsce w historii literatury polskiej. Każdorazowo prezentacja twórczości będzie miała charakter przeglądu.

Na program złożą się: maratony czytelnicze, spotkania z autorami biografii i krytykami literackimi, projekcje filmowe, koncerty, wystawy książek i produkcje spotów z jednym wierszem czytanym przez przechodniów napotkanych w przestrzeni miejskiej. Spoty będą prezentowane w sieci, zwiększając zasięg odbiorców.

Dodatkowym elementem popularyzującym twórczość poszczególnych autorów będzie zakup i ustawienie przy jednym z popularnych szlaków spacerowych ławki bookcrossingowej, w której będziemy każdorazowo umieszczali książki oraz materiały dotyczące poszczególnych autorów.

Książki do bookcrossingu będą pochodziły ze zbiórek publicznych ogłaszanych w trakcie promocji wydarzenia.

 

W latach poprzednich w Kulturalnej zajawce mieliśmy przyjemność zaprezentować twórczość Haliny Poświatowskiej i Marka Hłaski.

W tym roku w ramach naszego projektu „W roli głównej... KSIĄŻKA” będziemy kontynuowali prezentację autorów  tzw. pokolenia „Współczesności”  i innych debiutujących około 1956 roku w Polsce.

 

Już teraz zapraszamy na spotkania z twórczością Agnieszki Osieckiej (kwiecień), Edwarda Stachury (wrzesień) i Andrzeja Bursy (grudzień).

 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy i kontaktu z dobrym słowem.

 

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2022
Po
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30